Mistrzostwa Szkół Torunia

UKS Budowlanka Toruń

Archiwum

30Seniorzy UKS Budowlanka wygrali w Lipnie z LZS Jastrzębiem drugi mecz o brązowy medal III Ligi 3:0 (25:19/25:16/25:23) i tym samym zwyciężyli w całej rywalizacji 2-0.
Drużyna UKS-u obroniła pozycję medalową z poprzedniego sezonu.
 
 
 
 
 
Mecz do złudzenia przypominał pierwsze stracie obu ekip przed dwoma tygodniami w Toruniu. Ponownie w dwóch pierwszych partiach UKS zdecydowanie wygrywał, dominując w każdym aspekcie gry, budując sukcesywnie na przestrzeni każdej z odsłon kilkupunktowe przewagi. Emocje pojawiły się dopiero w trzecim secie, wygranej dzięki konsekwentnej grze w końcówce. Gospodarze nie mając już nic do stracenia podjęli ryzyko, ale ostatecznie UKS zdołał najpierw odrobić straty, a następnie objąć prowadzenie i kończąc cały mecz wygraną do 23. Na pochwałę zasługuje cały zespół, który podobnie jak w Toruniu zagrał w okrojonym składzie. Nie przeszkodziło to jednak wygrać po raz drugi bez straty seta, zapewniając sobie ostatecznie brązowy medal na koniec rozgrywek. Medal w pełni zasłużony.

W zespole seniorów grali:
Paweł Ciechanowski, Damian Gajewski, Mateusz Graczyk, Tomasz Janiszewski, Paweł Kozłowski, Rafał Nowakowski, Dawid Pawłowski, Borys Suhak. Trenerzy Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski.

Sezon 2014/2015 dobiegł końca. Seniorzy UKSu zajęli miejsce na podium, ulegając Stali Grudziądz i Trójce Nakło (w rywalizacji finałowej grudziądzanie zwyciężyli 2-0 i oba te zespoły zagrają w rozgrywkach centralnych), a wyprzedzając LZS Jastrzębie i MLKS Krajnę Sępólno. Upragniony awans UKS-u do wielkiego finału III Ligi był bardzo blisko, ale ostatecznie zabrakło kilku punktów, by móc kontynuować przygodę i rywalizować w barażach o II Ligę. W półfinale po bardzo zaciętym boju Budowlanka uległa – jak się później okazało – zwycięzcom całych rozgrywek. Na pochwałę zasługuje fakt, że drużyna potrafiła zmobilizować się na „mecze pocieszenia" i zdołała w dobrym stylu wywalczyć medalową pozycję. Na przestrzeni całego sezonu, wobec wielu rozmaitych problemów brąz ten na pewno bardzo cieszy.

W zespole seniorów w sezonie 2014/2015 grali:
Mateusz Chlebosz, Paweł Ciechanowski, Damian Gajewski, Mateusz Graczyk, Wojciech Górniak, Tomasz Janiszewski, Krzysztof Kierys, Paweł Kozłowski, Michał Maliszewski, Maciej Matłosz, Rafał Nowakowski, Kamil Owczarczyk, Dawid Pawłowski, Jakub Pietrykowski, Borys Suhak, Miłosz Szwaba, Kamil Więciorkowski, Dominik Zieliński. Trenerzy Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski. Artykuł opracował Tomasz Janiszewski.

 
1procentbaner

logoakademia