Mistrzostwa Szkół Torunia

UKS Budowlanka Toruń

Archiwum

28Seniorzy wygrali mecz wyjazdowy ze Stalą Grudziądz 1:3 (21:25, 25:19, 21:25, 17:25).
Kadeci i juniorzy przegrali z Chemikiem Bydgoszcz.
 

Seniorzy UKS Budowlanka wygrali wyjazdowy mecz w Grudziądzu z miejscową Stalą 1:3 (21:25, 25:19, 21:25, 17:25). Zespół miał za cel utrzymać dobrą passę w konfrontacjach z zespołem prowadzonym przez Piotra Gabrycha, bowiem w poprzednim sezonie wygrywał ze Stalą dwukrotnie. Udane otwarcie sobotniego spotkania umożliwiła pewna gra na zagrywce, w przyjęciu i ataku. Na początku drugiej partii Stal dzięki wzmocnieniu zagrywki i błędom Budowlanki w przyjęciu, odskoczyła i do końca nie oddała prowadzenia, wyrównując stan meczu. Od trzeciego seta wszystko jednak wróciło do normy i coraz pewniejsza gra drużyny UKS, a także punktowy blok pozwoliły pewnie wygrać dwie odsłony i w efekcie całe spotkanie, które było pierwszym wyjazdowym w tym sezonie. W przyszłą sobotę Budowlanka pauzuje i kolejny mecz zagra dopiero 13 grudnia w Sępólnie Krajeńskim.

Komentarz Tomasza Janiszewskiego:

Bardzo się cieszymy, że po dwóch porażkach we własnej hali w końcu odnieśliśmy wygraną i to na terenie rywala, który przed tą rudną spotkań był od nas wyżej w tabeli. Wygraliśmy za trzy punkty i to my jesteśmy po pierwszej rundzie spotkań wiceliderem. Zagraliśmy w Grudziądzu naprawdę dobre spotkanie, na pochwałę zasłużyła cała drużyna. Cieszy zredukowanie dużej liczby błędów w polu zagrywki, co było naszą zmorą w poprzednich meczach, szczególnie w tym z Jastrzębiem. W meczu ze Stalą podbiliśmy sporo piłek w obronie, wyprowadzając dzięki temu skuteczne kontry, a w najważniejszym momencie dobrze funkcjonował też blok. Stal nie miała już w pewnym momencie argumentów, by móc się nam przeciwstawić, dzięki czemu kontrolowaliśmy wydarzenia na boisku i utrzymywaliśmy przewagę. Myślę, że z każdym kolejnym tygodniem forma naszego zespołu będzie rosła i osiągniemy zadowalający wynik przed rundą play-off.

W zespole seniorów wystąpili:

Paweł Kozłowski, Mateusz Chlebosz, Damian Gajewski, Wojciech Górniak, Mateusz Graczyk, Tomasz Janiszewski, Maciej Matłosz, Rafał Nowakowski, Dawid Pawłowski, Jakub Pietrykowski, Borys Suhak, Kamil Więciorkowski, trenerzy Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski

 

W sobotę 29.11.2014  kadeci rozegrali mecz w Bydgoszczy z Chemikiem przegrywając 3:0 (25:14, 25:12, 25:13). Nie mieliśmy argumentów do gry z gospodarzami. Martwi brak waleczności zespołu kadetów.

W niedzielę 30.11.2014 we własnej hali dobry mecz rozegrali juniorzy, którzy walcząc na równi z Chemikiem ulegli gościom 1:3 (17:25, 25:22, 22:25, 23:25)

Kolejne mecz juniorów w czwartek w Inowrocławiu oraz kadetów w sobotę w Toruniu. Seniorzy pauzują.

 
1procentbaner

logoakademia