Mistrzostwa Szkół Torunia

UKS Budowlanka Toruń

Archiwum

Medal dla seniorów UKS Budowlanka - 15.03.2014. Podsumowania zawodników ...
poniedziałek, 17 marca 2014 10:12
11Seniorzy UKS Budowlanka zdobyli brązowy medal w rozgrywkach III ligi.
W ostatnim meczu wyjazdowym pokonali REM-BUD Aktywni Nowe 3:0 (25:18/ 25:22/ 25:23).
Gratulujemy zespołowi i trenerowi osiagniętego wyniku!
 

"Udało się nam wygrać z nieleżącym nam przeciwnikiem, który wygrywał z nami we wszystkich wcześniejszych ligowych spotkaniach, tym bardziej cieszy nas wygrana 3-0, która zagwarantowała nam 3 miejsce w tabeli. W tym meczu zagraliśmy dość pewnie zagrywką oraz bardzo dobrze blokiem, nad którym głównie pracowaliśmy na treningach. Jak zawsze były pewne niedociągnięcia w naszej grze, ale mimo wszystko zagraliśmy bardzo dobre spotkanie.

W ramach podsumowania całego sezonu, wiedząc jak wyglądała sytuacja całego naszego zespołu, to można powiedzieć, że był to dość udany sezon. Po dwóch pierwszych kolejkach byliśmy na dnie tabeli, wielokrotnie borykaliśmy się z różnymi problemami kadrowymi (również w ostatnich spotkaniach). Było jeszcze wiele innych problemów, o których można długo opowiadać, ale najważniejsze, że udało nam się odbudować i zacząć wygrywać spotkanie po spotkaniu poprawiając naszą pozycję aż do ostatnich spotkań.
Wielkie podziękowania należą się Panu Prezesowi Bogdanowi Mossakowskiemu za zgłoszenie tej drużyny do rozgrywek, a również z dopięciem wszystkich wymogów związku.

Zaś największe podziękowania należą się Trenerowi Michałowi Tyburskiemu za cały trud włożony w ten sezon, zaczynając od samych przygotowań do sezonu, aż do ostatniego meczu. Trener często poświęcał nam więcej czasu niż musiał, organizując również poranne treningi dla osób, które nie mogły być z różnych powodów na treningach popołudniowych. Trener dzielił się z nami całą swoją wiedzą, ale również często sam brał aktywny udział w treningach organizując nam różnego rodzaju ćwiczenia. Podziękowania należą się również całej drużynie za podjętą wolę walki oraz za osiągnięty wynik. MVP sezonu dla Pawła Kozłowskiego, który zagrał świetny sezon.

Ja osobiście chciałbym podziękować mojej dziewczynie Emilii za to, że znosiła to, iż znikałem z domu tak często na treningi oraz całemu klubowi UKS Budowlance Toruń za przyjęcie mnie do drużyny oraz za te dwa lata możliwości ciężkiego trenowania, a także gry w 3 lidze. Dużo się tutaj nauczyłem, poprawiając oraz urozmaicając moją grę za co jestem wdzięczny Panu Michałowi. Chciałbym również życzyć powodzenia całej drużynie w kolejnych sezonach, mam nadzieję, że uda się Wam zmobilizować i walczyć dalej. Moja przygoda z Toruniem niedługo dobiegnie końca, póki co jak każdy chcę odpocząć od siatkówki, a później trzeba będzie się zastanowić co robić dalej ;)” – Rafał Guzowski

Dziękujemy i gratulujemy zespołowi osiągniętego wyniku.

Rafałowi dziękujemy za wzorową pracę na treningach i zaangażowanie w meczach. Twoja postawa sportowca może być przykładem dla innych.

W zespole grali:

Kozłowski Paweł, Guzowski Rafał, Matłosz Maciej, Kierys Krzysztof, Zieliński Dominik, Gajewski Damian, Róg Radosław, Owczarczyk Kamil, Więcławski Rafał, Więciorkowski Kamil, Janiszewski Tomasz, Grubecki Mateusz, Orzeł Jakub, Skowroński Maciej, trener Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski

Kapitan zespołu Paweł Kozłowski:

"W ostatniej kolejce sezonu 2013/2014 przyszło nam się zmierzyć z drużyną REM – BUD Aktywni Nowe. Zespół, z którym zarówno spotkania sparingowe jak i mecze w poprzednich sezonach nie układały się po naszej myśli. Tym razem stawką meczu było nasze być lub nie być na skromnym podium III ligi. Wiedząc jak mentalnie rozgrywane były poprzednie potyczki oraz to jakie elementy poszczególni zawodnicy oraz cała drużyna musi poprawić, definiowały nam pracowity tydzień. Efektem było pewne zwycięstwo za 3 pkt. bez straty seta. Dobra zagrywka, blok oraz mądre wykorzystywanie kontr to elementy, które głównie przyczyniły się do naszego sukcesu na terenie przeciwnika. Były momenty przestoju oraz małe niedociągnięcia – głównie w obronie, lecz nie były one współmierne z dobrymi elementami naszej gry. Radość ze zwycięstwa była bardzo duża. Kawał dobrej roboty w wykonaniu wszystkich zawodników oraz sztabu szkoleniowego.

Podsumowując sezon 2013/2014 można powiedzieć iż odnieśliśmy sukces. Początek nie wskazywał na to iż będziemy na czubku ligowej tabeli. Roszad w składzie nie było za dużo, lecz większość zawodników zaczynała studia, druga część prace, doszło kilku młodych zawodników, nie mogliśmy sobie pozwolić na taką częstotliwość treningów, jaka miała miejsce w poprzednim sezonie. Lecz pomimo tego pokazaliśmy, że jeżeli się chce to można !. Chłopacy przychodzili na treningi indywidualne ( często rano ok. godziny 7, bądź wieczorami ok. 20 ), jako kapitan starałem się tak „dogadać” z zawodnikami i trenerem aby na treningach była możliwie jak największa liczba osób. Po krótkim czasie pomimo natłoku zajęć z każdej ze stron, udało się znaleźć porozumienie, czego efektem były zwycięstwa oraz skakanie na wyższe miejsca w tabeli. Podziękować należy trenerowi p. Michałowi Tyburskiemu, który poświęcał mnóstwo swojego osobistego czasu dla nas, pomagał, doradzał i prowadził treningi na bardzo dobrym poziomie. Panu Bogdanowi Mossakowskiemu za załatwienie całości spraw „papierkowo – organizacyjnych”, co jak wiemy nie jest miłą rzeczą, za cenne rady podczas meczów gdy jako drugi trener, pomimo tego że nie prowadził z nami treningów, udzielał wskazówek, które nie raz były kluczową sprawą do zwycięstwa. Wszystkim zawodnikom za zaangażowanie BARDZO dobrą atmosferę i pomimo wielu przeciwności losu solidnie przepracowany sezon. Na brązowy medal śmiało mogę powiedzieć – zasłużyliśmy. I Santiago !" – P. Kozłowski

 

logoakademia

Partner strategiczny

Facebook

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 8 gości