Mistrzostwa Szkół Torunia

UKS Budowlanka Toruń

Archiwum


PÓŁFINAŁOWY TURNIEJ O AWANS DO II LIGI - GDAŃSK 05-07.04.2013
po WICEMISTRZOSTWIE WOJEWÓDZTWA 2013

Piątek 05.04.2013

UKS Budowlanka Toruń - GKS Stoczniowiec Gdańsk - 0:3 (19:25/27:29/25:22
GKS Stoczniowiec Gdańsk - Wichr Wilkasy - 3:0
 

Sobota 06.04.2013

UKS Budowlanka Toruń - LUKS Żubr TL Białowieża - 3:0 (25:21/25:18/25:20)
GKS Stoczniowiec Gdańsk - Wichr Wilkas - 3:0

Niedziela 07.04.2013

UKS Budowlanka Toruń - Wichr Wilkasy - 2:3 (25:19/21:25/22:25/25:22/8:15)
GKS Stoczniowiec Gdańsk - LUKS Żubr TL Białowieża - 3:0
Do turnieju finałowego awansowali GKS Stoczniowiec Gdańsk i Wichr Wilkas

W turnieju grali:

Dawid Pawłowski, Przemysław Kierys, Paweł Kozłowski, Rafał Guzowski, Dominik Zieliński, Damian Gajewski, Radosław Róg, Kamil Więciorkowski, Maciej Matłosz, Mikołaj Szulc, Mateusz Grubecki, Maciej Skowroński, Adam Górniak, trener Michał Tyburski i Bogdan Mossakowski
 

Rafał: "Udział w półfinałach był dla nas dużym doświadczeniem, gdyż tylko niektórzy z nas mieli już okazje startować na tym etapie walki o II ligę. Zabrakło nam niewiele, bo w zasadzie jednego, krótkiego seta, którym był tie-break.
Moim zdaniem decydującym momentem o porażce był 2 set, w którym prowadziliśmy 17-13 i przytrafił się nam bardzo długi przestój. Wszystko do tej pory funkcjonowało jak należy, szkoda że nie udało się nam skończyć wtedy żadnego ataku aż do stanu 21-17. Później przeciwnik zaistniał w tym meczu i już nie udało nam się wrócić na nasz odpowiedni "tor jazdy".
Było to moje już 3 podejście do walki o fazę finałową, za każdym razem było blisko, ale tym razem chyba porażka boli najbardziej. Chciałbym podziękować całej drużynie za wspólną walkę od początku sezonu i trenerowi Michałowi Tyburskiemu za trudy włożone w przygotowania, poświęcił nam naprawdę dużo czasu i serca w tym sezonie."

Dawid:" Dla większości zawodników naszego zespołu gra w turnieju kwalifikacyjnym o II ligę była czymś zupełnie nowym. Jechaliśmy tam świadomi tego, iż rywale z którymi przyjdzie nam się zmierzyć postawią trudne warunki. W pierwszym dniu spotkaliśmy się ze Stoczniowcem Gdańsk, który mimo wielu własnych błędów potrafił wygrać z nami 3:0. Zdawaliśmy sobie sprawę, że nie zagraliśmy do końca swojej siatkówki i z niecierpliwością czekaliśmy na sobotę, aby móc pokazać się z lepszej strony. Drugim rywalem była drużyna LUKS Żubr Białowieża, zdecydowanie najsłabsza z całej stawki, która tylko momentami potrafiła dorównać naszej grze. Tabela ułożyła się w taki sposób, że od naszego niedzielnego spotkania z klubem Wicher Wilkasy zależało, kto oprócz gospodarzy awansuje do finałowego turnieju. Doświadczona ekipa z warmińsko-mazurskiego do połowy drugiego seta miała problem z własną grą, jednak w końcówce drugiej partii role się odwróciły. Ostatnia piąta partia, która o wszystkim decydowała ułożyła się po myśli naszych rywali. Wszyscy zawodnicy zdają sobie sprawę, że ten turniej mógł być rozegrany przez nas dużo lepiej, jednak trzeba cieszyć z tego, iż drużyna jaką wszyscy razem zbudowaliśmy grała przez cały sezon na dobrym poziomie."

 

 

Gramy razem od...

15lat

Osiągnięcia

3miejscejuniorow2015


3miejsceseniorow2014


3mmistrzostwapolski2014


wicemistrzseniorow2013


mistrzpolski2013


3mmistrzostwapolski2013


polfinalmistrzostwpolski


mistrzwojewodztwajunior

Relacje wideo

Relacje wideo

Partnerzy

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 39 gości