UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

mpj

W dniach 25-29 kwietnia w Radomiu odbyły się finały mistrzostw Polski juniorów z udziałem ośmiu najlepszych drużyn. Niestety zabrakło w nich naszych juniorów, którzy odpadli w półfinale mistrzostw, które rozegrane były w dniach 16-28 marca w Pile. Z tamtego turnieju do finałów awansowały Wrocław i Piła, a z innych grup Częstochowa, Bydgoszcz, Radom, Gdańsk, Rzeszów i Bełchatów.

Złote medale wywalczyli młodzi siatkarze z Częstochowy (UKS Budowlanka mierzyła się z tym zespołem w ćwierćfinałach w Skarżysku-Kamiennej), którzy pewnie w finale pokonali obrońców tytułu Radom 3:0. Brąz dla Rzeszowa, który pokonał Wrocław także 3:0. Dalsze miejsca dla Piły, Bydgoszczy, Bełchatowa i Gdańska. Małą niespodzianką jest dopiero szósta lokata Chemika Bydgoszcz, który zapewne liczył na nieco więcej i przyjeżdżał do Radomia, jako kandydat do jednego z medali.

8. Trefl Gdańsk

9-12. UKS Budowlanka Toruń, MMKS Maraton Świnoujście, KS Metro Warszawa, MKS MDK Warszawa

13-16. AZS UWM Olsztyn, UKS Chemik Olsztyn, UKS Międzyrzec Podlaski, MMKS Kędzierzyn Koźle

Należy dodać, że to największy sukces w historii klubu UKS Budowlanka Toruń, który jak dotąd nigdy nie zaszedł tak daleko w rozgrywkach centralnych. Miejsce wśród dwunastu najlepszych zespołów to ogromne wyróżnienie, które było wynikiem ciężkiej pracy zarówno zarządu, trenerów jak i zawodników.