UKS Budowlanka Toruń

Mistrzostwa Szkół Torunia

Archiwum

6dW środę 10.11 w Nakle juniorzy UKS "Budowlanka" zdecydowanie zwycieżyli miejscową "Trójkę" 3:0 (25:12/25:20/23:25). To kolejne 3 zwycięstwo naszych juniorów w lidze.
Drugą kolejną wygraną zanotowali kadeci UKS "Budowlanka", którzy na wyjeździe pokonali Chemika II - 3:1 (25:19/27:25/19:25/25:14) - 13.11.2010. Turniej Młodzików bez naszego zwycięstwa.

Trzecie kolejne zwycięstwo zespołu juniorów w lidze napawa małym optymizmem, powoli pniiemy się w górę tabeli. Jednak trzeba uważać na rywali i być bardzo czujnym w kolejnych meczach. Gratulacje dla zespołów za wygrane mecze.

Po meczu z Trójką Nakło trener Michał Tyburski powiedział: "Dwa pierwsze sety to absolutna dominacja juniorów UKS-u, prawdziwe problemy przyszły w 3 secie. Przegrywaliśmy wiekszą część seta, powodem były błędy przyjęcia zagrywki, problemy zdrowotne naszego atakującego i  nie najlepsze rozegranie. Jednak po kilku zmianach dobra postawa zawodników wchodzących do gry uratowała wynik. Piłka meczowa to popis naszej gry w kontrataku trenowanego na 3 ostatnich zajęciach. Mecz kończy Igor najaskuteczniejszy zawodnik meczu. Teraz mamy trudne mecze na wyjeździe sprawdzające poziom koncentracji moich graczy".

W meczu grali: Igor Betkier, Maciej Matłosz, Mateusz Drapiewski, Damian Gajewski, Dawid Wieczyński, Dominik Zieliński, Damian Kuchczyński, Bartosz Wierzbowski, Tomasz Janiszewski, Mikołaj Węclewicz, Kamil Więciorkowski.

W sobotnim (13.11), wyjazdowym meczu kadetów z Chemikiem II mogliśmy wygrać a 3 setach, jednak rozluźnienie zespołu w 3 secie wykorzystali gospodarze i trudną zagrywką w końcowce wygrali seta. Drobna korekta ustawienia w 4 secie oraz chęć wygrania meczu przez zawodnikow UKS-u w hali rywala zadziałała na wszystkich bardzo mobilizująco. Nie popełnialiśmy błędów własnych, mieliśmy dobre przyjęcie zagrywki, kończące ataki i to dało nam pewną wygraną w secie 25:14 i mecz. Byliśmy zespołem lepszym a nasze warunki fizyczne zespołu, zdecydowanie górowały nad bydgoszczanami. Jesteśmy zadowoleni z wygranej.

W zespole grali: Bartosz Wierzbowski, Damian Gajewski, Dawid Wieczyński, Adam Górniak, Jakub Orzeł, Mateusz Ciemielewski, Rafał Nowakowski, Mikołaj Węclewicz, Karol Jaworski, Mikołaj Szulc, Piotr Steżewski, Kamil Więciorkowski, trener Bogdan Mossakowski

Nie udało się w 2 turnieju (13.11.2010) młodzikom UKS "Budowlanka", którzy we własnej hali nie wygrali żadenego meczu. Przegrali z Brodnicą 0:2 oraz Chełmżą 0:2. Jednak gra jest coraz lepsza i mamy nadzieję, że za dwa tygodnie będzie lepiej.